Jdi na obsah Jdi na menu
 


Simpsonovi a ostatní ze Sprinfieldu

Simpsonovi

Homer:

Pohlaví: muž
Věk: 36 v starších epizodách, 39 v novějších epizodách
Barva vlasů: dříve hnědá, nyní má pouze tři vlasy
Zaměstnání: bezpečnostní technik ve springfieldské jaderné elektrárně
Dabing (CZ): Vlastimil Bedrna (1.–12. série)gfffff.jpg
Vlastimil Zavřel (od 13. série)
Dabing (EN): Dan Castellaneta

Homer Simpson je manželem Marge a otec Barta, Lízy a Maggie Simpsonových. Je synem Mony Simpsonové a Abrahama Simpsona. Homer za prvních 400 epizod seriálu vykonával více než 188 různých povolání. Ve většině epizod ovšem pracuje jako inspektor jaderné bezpečnosti v jaderné elektrárně ve Springfieldu, tuto pozici v zaměstnání získal v epizodě Homerova odysea (první série). V elektrárně je Homer často ignorován a vůbec zapomínán jeho vedoucím a ředitelem elektrárny Montgomerym Burnsem a často během výkonu svého povolání usíná. Matt Groening se pro Homerovo povolání rozhodl, protože jako inspektor v jaderné elektrárně má potenciál vyvolat velký zmatek. Každé z dalších zaměstnání trvalo pouze jednu epizodu, v první polovině seriálu scenáristé vymýšleli důvody vyhazovů z elektrárny a také zpětného návratu na místo inspektora. V dalších dílech často Homer přijímá nové zaměstnání jako rychlý impuls, bez jakýchkoliv dopadů na svoje původní zaměstnání v jaderné elektrárně.

Marge:

Pohlaví: žena
Věk: 34-40 let
Barva vlasů: modrá
Zaměstnání: v domácnosti
Dabing (CZ): Jiří Lábus
Dabing (EN): Julie Kavner

h.jpgJe milující a trpělivou manželkou Homera Simpsona a starostlivou matkou Barta Simpsona, Lízy Simpsonové a Maggie Simpsonové. Její táta byl steward viz 6. serie 11. díl. Její nejvýraznější rys je její půlmetrový modrý drdol na hlavě; v mládí měla však vlasy dlouhé a rozpuštěné. Její matka má také podobný. A je velmi pyšná, že nikdy nepotkala nikoho s vyššími vlasy. Má hnědé oči jako oříšek. Zelené šaty a červené korále kolem krku. V českém vysílání ji dabuje Jiří Lábus.
Marge stráví většinu svého času děláním domácích prací, hlídáním Maggie, ukázňováním Barta nebo chráněním jej před vztekem Homera. Marge ztělesňuje klasickou americkou paní domu z padesátých let.

Lisa:

Pohlaví: žena
Věk: 8 let
Barva vlasů: žlutá
Zaměstnání: student
Dabing (CZ): Helena Štáchová
Dabing (EN): Yeardley Smith

bgbgff.jpgŽije společně s rodinou ve Springfieldu. Líza je velmi inteligentní dívka (její IQ je 159). Jejím největším koníčkem je hra na saxofon, má ráda především jazz a blues. Její oblíbené LP je Birth of the Cool od Milese Davise. Líza je buddhistka[1], ráda se zabývá historickými, filozofickými nebo vědeckými problémy. Ráda se učí a snaží se recyklovat odpad. Pod stromečkem by však nejraději viděla poníka. Má kočku Sněhulku. Je zapřísáhlou vegetariánkou[2] a ekologickou aktivistkou. Matt Groening jí dal jméno po své sestře Lise Groeningové. Učení se jí vždy zdá lehké.

Bart:

Pohlaví: muž
Věk: 10 let
Barva vlasů: žlutá
Zaměstnání: student

Mezi jeho zájmy patří skateboarding, vandalství, animovaný pořad Itchy&Scratchy a komiksy (Radioaktivní muž). Jeho úhlavní nepřátelé jsou Levák Bob, kterého už Bart několikrát poslal za mříže, a ředitel základní školy Seymour Skinner. Jeho idol je Šáša Krusty. V seriálu se také objevuje jako výtržník s pseudonymem El Barto. Jeho jméno je přesmyčkou anglického výrazu Brat (spratek). Jeho nejlepším přítelem je Milhouse Van Houten. Na výlety a exkurze nosí červenou kšiltovku.

 

Maggie:

Pohlaví: žena
Věk: 1 rok
Barva vlasů: žlutá
Zaměstnání: žádné
Dabing (CZ): Helena ftgkzfgr-shnhklkki-u----j.jpgŠtáchová a Jiří Lábus
Dabing (EN): různí

Je obvykle oblečená do modrých dupaček, ale v zimě bývá oblečená do oranžové kombinézy, ve které vypadá jako mořská hvězdice. Většinu času a ráda žužlá dudlík. Její první slovo bylo Daddy (Daddah) – táta[1]. Naproti tomu její první slovo ve filmu Simpsonovi ve filmu bylo sequel (pokračování) – cz dub: ,,bude dvojka?´´ . Umí manipulovat se střelnými zbraněmi. Zachránila Homerovi život. Na svůj věk je velice inteligentní i přesto že jí ze školy pro mimořádně nadané vyhodili. Matt Groening jí dal jméno po své sestře Maggie Groeningové.

 

Ostatní postavy:

 

Clancy Wiggum:

Pohlaví: Muž
Barva vlasů: Modrá (dříve také černá či šedá)
Zaměstnání: Policejní náčelník ve Springfieldu
Dabing (CZ): Bohdan Tůma
Dabing (EN): Hank Azaria

jhhj.jpgWiggum je menšího vzrůstu, obtloustlý a má modré vlasy (v některých dřívějších epizodách černé nebo šedé). V naprosté většině případů nosívá policejní uniformu, zbraň, pouta a obušek. Typické pro něho je, že se velice rád (jako Homer Simpson) láduje koblihami. Tuto svoji činnost nejčastěji provozuje společně se svými podřízenými, policisty Eddiem a Louem.
Jako policejní náčelník nestojí za mnoho a v epizodě Homer vs. Osmnáctý doplněk ústavy je dokonce dočasně zbaven svojí funkce. Většinou má na řešení případů čas, nikam nespěchá a radši si zajde na něco dobrého k snědku, než aby se honil za zločinci, ovšem hodně těchto nekalých živlů se mu podaří dopadnout za pomoci místních obyvatel. Policejním náčelníkem je již od začátku seriálu. V díle „srdcový šerif“ se spřátelí s Homerem Simpsonem.

Jeff Albertson:

Pohlaví: Muž
Barva vlasů: Hnědá
Zaměstnání: Vlastník Android’s Dungeon & Baseball Card Shop
Dabing (CZ): Stanislav Lehký
Dabing (EN): Hank Azaria

gggggggggggggggggggggggg.jpgKomiksák je svobodný. Byl ženatý jen jednou a to v online hře. S manželkou zvažovali potomstvo, ale to by jim příliš vybylo energické krystaly.
Přezdívka Komiksáka pochází z toho, že má velice rád kreslené, ale i jiné komiksy, dokonce provozuje i obchod s nimi s názvem The Android’s Dungeon & Baseball Card Shop. V díle ,, manželé a podnikatelky “ nutí Milhouse aby si koupil komiks ,,Wolverine“ na který mu ukápla slza. V seriálu se často objevuje jako ztělesnění stereotypu nespolečenských lidí, kteří se baví vnitřním světem s fiktivními postavami (je člen Mensy, má IQ 170 a přeložil Pána prstenů do klingonštiny). Má téměř encyklopedickou znalost jednotlivých filmů, či seriálů, mezi které patří například Star Trek, či Hvězdné války.

 

Abraham Simpson:

Pohlaví: Muž
Věk: 83 let
Barva vlasů: Žlutá
Zaměstnání: V důchodu
Dabing (CZ): Dalimil Klapka
Dabing (EN): Dan Castellaneta

gttt.jpgAbe má 83 let a je všeobecně známý jako děda Simpson. Často vypráví historky o tom, co se prý údajně stalo, jako například že on je tím, kdo vynalezl kadibudky, nebo že díky němu se rozhádali psi a kočky. Dokonce si založil stránku, kde napsal svoje příhody, aby si je mohl Homer přečíst, když s ním Abe nemluvil. V období vojenské služby býval velice hbitý. Bojoval v jednotce přezdívané pekelné ryby, kde jeho „bratry ve zbrani“ byli otcové šerifa Wigguma, ředitele Skinnera, Barneyho atd. Byl mezi nimi i Montgomery Burns, tehdy mladý vojín.

 

Kent Brockman:

Pohlaví: Muž
Věk: 63 let
Barva vlasů: Šedá
Zaměstnání: Moderátor na Kanálu 6
Dabing (CZ): Vladimír Fišer
Dabing (EN): Harry Shearer

Kent je hlasatelem zpráv na Kanálu 6. Přináší ty nejčerstvější informace ze Springfieldu i ze světa. Dokáže bleskově zareagovat a být vždy v centru dění. Má všechny vlastnosti správného pozorného novináře.

 

Mona Simpsonová:

Pohlaví: žena
Věk: 92 Let
Barva vlasů: šedá
Zaměstnání: důchodkyně, uprchlík
Dabing (CZ): Petra Jindrová
Dabing (EN): Glenn Close
Maggie Roswell
Tress MacNeille

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.jpgŽivot této nespoutané a volnomyšlenkářské ženy je hodně zajímavý. V mládí propadla ideálům hnutí hippies. Kupodivu se však provdala za konzervativního Abrahama Simpsona, a porodila malého Homera. Manželství Mony a Abea nemělo silné základy. Partneři byli povahově zcela odlišní. Zemřela v 19. sérii v díle 19. Má máma Mona.Bylo ji 62 let.

 

Maude Flandersová:

Pohlaví: žena
Věk: smrt ve 34 letech
Barva vlasů: hnědá
Zaměstnání: v domácnosti,pomáhání v kostele,v obchodě Neda
Dabing (CZ): Petra Jindrová
Dabing (EN): Maggie Roswell
Marcia Mitzman Gaven

Maude je matka dětí Flandersových a manželka Nedda Flanderse.Je hodná a poctivá a tak trochu domácí jako Marge.Má ráda časopis Newsweek,pěstování fíkusů a taky charitu.Chodí pravidelně do kostela se svojí rodinou.Je oddaná bohu jako celá její rodina.Bohužel zemře tak v 11. sérii v díle Kdo ví, kdo ovdoví, kde ji na tribuně u sledování automobilových závodů zasáhla salva triček a ona spadla z výšky několika desítek metrů na zem. Kvůli špatně zaparkovanému autu Homerova se ji ani nemohla pokusit zachránit záchranka. Reverend Lovejoy shrnul její život takto: “Tato žena hrála v našich životech spíše vedlejší roli. Nestrhávala na sebe pozornost vtipnými replikami, ani legrační mluvou. Ale ať už jste si toho všimli nebo ne, vždycky tu byla (a všichni jsme si mysleli, že i navždycky bude).

Selma Bouvierová:

ff.jpgPohlaví: žena
Věk: 42
Barva vlasů: šedá
Zaměstnání: Autoškola
Dabing (CZ): Jaroslava Kretschmerová
Dabing (EN): Julie Kavner

Selma Bouvier nosí modré šaty a růžové kulaté náušnice. Je nejstarší ze všech tří sester. Vlastní leguána Jub-Juba. Má adoptované dítě z Číny jménem Ling Bouvier. Stejně jako Patty nesnáší Homera. Byla pětkrát vdaná.

 

Patty Bouvierová:

Pohlaví: žena
Věk: 42
Barva vlasů: šedá
Zaměstnání: Autoškola
Dabing (CZ): Zdeněk Štěpán
Dabing (EN): Julie Kavner

Patty Bouvierová (celým jménem Patricia Bouvier) nosí červené šaty a oranžové trojúhelníkové náušnice. Je mladší než její sestra Selma ale starší než Marge. Nesnáší Homera. Je lesbička. Měla se vdát za svojí přítelkyni Veronicu, ale pak se ukázalo že je to muž jménem Leslie Robin Bukwicky.

Školník Willie:

Pohlaví: Muž
Věk: 50
Barva vlasů: Červená
Zaměstnání: Školník ve Springfieldské základní škole
Dabing (CZ): Zdeněk Hess
Dabing (EN): Dan Castellaneta

gfgffg.jpgWillie je středního vzrůstu a svalnaté postavy. V naprosté většině případů nosí světle modré pracovní montérky pod kterými má bílou košili. V ruce povětšinou drží lopatu, vidle, motyku nebo jiný nástroj, který potřebuje k údržbě školních pozemků. Je poměrně lehce identifikovatelný díky svým ohnivě rudým vlasům a vousům a také svému výraznému skotskému přízvuku.V díle Hodný, zlý a zfetlá měl přítelkyni ze Švédska která předváděla bikiny. Jeho odvěký sok se jmenuje Šejmus.
Povolání školníka vykonává ve Springfieldské základní škole. Jedná se o skotského imigranta, který je na svoji rodnou zemi nesmírně hrdý. Jeho otec byl v mládí pověšen za ukradené prase.

Ned Flanders:

Pohlaví: Muž
Barva vlasů: Hnědá
Zaměstnání: Vlastní obchod s potřebami pro leváky
Dabing (CZ): Jiří Havel
Dabing (EN): Harry Shearer

Flanders je středního vzrůstu, je obdařen hnědými vlasy, knírem téže barvy a na nosu má nasazené brýle. Nosívá zelený svetr a šedé kalhoty.
V mládí hodně zlobil, poté ho jeho rodiče dali do zvláštní školy. Tam se až přehnaně napravil stal se z něj přehnaně hodný člověk, který všechno zlé dusí v sobě.
Je ortodoxně věřící křesťan a k víře v Boha vede i své dva syny. Mimo jiné vlastní obchod s potřebami pro leváky a sám je levák. Velice často obtěžuje reverenda Lovejoye s prosbami o radu ohledně jeho „zhřešení“ nebo jiných malicherností. V některých dílech vystupuje jako duch, ďábel nebo vlkodlak. Jako jediný ze Springfieldu má u domu protiatomový kryt, který byl zničen v díle Bártova kometa.

 

Charles Montgomery Burns:

gffffffffffffffff.jpgPohlaví: Muž
Věk: 81/104 let
Barva vlasů: Šedá / bílá
Zaměstnání: Vlastník a ředitel Springfieldské jaderné elektrárny
Dabing (CZ): Bedřich Šetena
Dabing (EN): Harry Shearer (současný)

Montgomery Burns je středního vzrůstu s rozsáhlou pleškou a šedobílými vlasy po bocích a na zátylku, celkovým dojmem působí velice křehce, jelikož jeho věk je již velmi pokročilý (Bankovka mu způsobila modřinu, nezvládal rozšlápnout mravence, rozdrtit sušenku, odfoukl ho vítr). Typickým pro něho je vypočítavý, úlisný a někdy i doslova ďábelský pohled a hláška znamenitě doprovázená spojením polštářků prstů obou rukou. Nejčastěji nosí modrý oblek.

Julius Dlaha:

Pohlaví: Muž
Barva vlasů: Černá
Zaměstnání: Doktor
Dabing (CZ): Bohuslav Kalva
Dabing (EN): Harry Shearer

Je jedním ze springfieldských doktorů (tím druhým je doktor pochybných kvalit Nick Riviera). Jedná se o černocha, působí velmi klidně, avšak místy má velmi černý smysl pro humor, kterým děsí malé návštěvníky své ordinace. Většinou se směje v těch nejnevhodnějších okamžicích a často pak vznikají trapné situace. V mládí vystupoval jako striptér pod pseudonymem Malcolm Sex

Šáša Krusty:

Pohlaví: Muž
Barva vlasů: Modrá/Zelená
Zaměstnání: Klaun, komik, kongresman
Dabing (CZ): Jiří Bruder a Stanislav Lehký
Dabing (EN): Dan Castellaneta

gggggggr.jpgJeho zaměstnáním je dráha profesionálního klauna, respektive baviče. (Občas se také objevuje v různých politických funkcích.) Již dlouhá léta rozesmívá diváky prostřednictvím svojí TV show, oblíbenou zejména u Barta a Lízy Simpsonových, ale i u bezpočtu dalších dětí. Prostřednictvím této postavy však také tvůrci Simpsonových parodují americký zábavní průmysl. Klaun často servíruje nepovedené vtipy o celebritách a vrcholem jeho představení pro děti bývají scénky parodicko akrobatického rázu či díly brutálního animovaného seriálu Itchy a Scratchy, který děti až fanaticky milují.

Milhouse Van Houten:

Pohlaví: muž
Věk: 10
Barva vlasů: modrá
Zaměstnání: student Springfieldské základní školy
Dabing (CZ): Pavel Tesař
Dabing (EN): Pamela Hayden

fgrgfgf.jpgJe to Bártův nejlepší kámoš,ale jeho rodiče mu s Bartem zakazují chodit,protože má pro něj špatný vliv.Je tvrdohlavej a má velký tlustý červený brýle.

 

 

 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Školník WILLIE

(Aleš , 2. 3. 2017 13:26)

Nádherné zobrazení