Jdi na obsah Jdi na menu
 


Referáty - zpěvačky

 

                                          Adele


Adele Laurie Blue Adkins, MBE (* 5. května1988Londýn) je anglická zpěvačka známá jen jako Adele. V roce 2007 převzala cenu BRIT Awards v kategorii Cena kritiků, která je udílená umělcům, kteří v té době ještě nevydali album.

Debutová deska nazvaná 19 vyšla v lednu2008 a dostala se na první místo prodejního žebříčku ve Velké Británii. Druhé album opět nazvané číslem – 21. Celosvětové vydání proběhlo 19. ledna 2011. Z desky vyšel také singlRolling in the Deep“. Alba její diskografie se na prvním místě nejprodávanějších desek udržely nejdéle v historii. Překonala tak Rolling Stones i Madonnu.

Singly:

           

                                       Rihanna

Narozena jako Robyn Rihanna Fenty 20. února 1988 v Saint Michael, Barbados. Je barbadoská zpěvačka, která je ve své tvorbě ovlivněna styly R&B, reggae, dancehall a dance. Nahrává u hudební společnosti Def Jam Recordings a Roc-Nation.

Je držitelkou sedmi cen Grammy. Celkem nahrála dvanáct "number-one" hitů (v americké hitparádě Billboard Hot 100), ve svých 23 letech tak byla nejmladší umělkyní, která toho dosáhla.[4] Do roku 2012 celosvětově prodala na 25 milionů kusů alb, a také 60 milionů digitálních kopií singlů, což z ní činí nejúspěšnější umělkyni v digitálním prodeji. Podle Billboard také získala 20 Hot 100 Top 10 singlů rychleji než jakýkoli jiný solo umělec za poslední století za období šesti let a čtyř měsíců, čímž se dostala v žebříčku na Madonnu a umístila se na druhém místě, s prvním obsazeným skupinou The Beatles. Nyní vyhrála také cenu Ikony naší generace od AMAs a byla tak prvním umělcem tohoto ocenění.[5]

Je také nejsledovanější umělkyní historie na YouTube, kde její kanál (RihannaVEVO) dosáhl téměř 5 a čtvrt miliardám zhlédnutí, kdyby se ale započítala všechna videa, kde Rihanna vystupuje, tak by počet zhlédnutí dosáhl okolo 6 miliardám; kanál RihannaVEVO má taktéž nejvíce VEVO Certified videí (tj. videa, která dosáhla více než 100 milionů zhlédnutí) s celkovým počtem 17.

 

                             Lady Gaga


Stefani Joanne Angelina Germanotta (* 28. března1986Yonkers, New York) je americká zpěvačka-skladatelka a producentka italského původu. Její umělecký pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby skupiny QueenRadio Ga Ga.[1]

K říjnu 2011 činil celosvětový odhad jí prodaných nahrávek 23 miliónů alb a 64 miliónů singlů,[2] Časopisy Time a Forbes ji v roce 2010 zařadily mezi 100 nejvlivnějších osobností světa, respektive 100 největších celebrit (na 4. místo).[3][4] Forbes ji navíc hodnotil jako 7. nejmocnější ženu planety[5] a pro rok 2011 ji označil za nejmocnější ženu planety.Ovlivnili ji rockoví muzikanti jako David Bowie, Debbie Harry z Blondie či Freddie Mercury z Queen, stejně jako popové ikony 80. a 90. let, Madonna a Michael Jackson. Madonna pro časopis The Rolling Stone řekla, že v ní vidí samu sebe na začátku 80. let, a Lady Gaga na otázku srovnání s Madonnou řekla, že nechce být předvídatelná, ale místo toho provést v popu revoluci – ta poslední byla spuštěna před 25 lety právě Madonnou.

 

                           Byonce

Profese: Zpěvačka, Herečka

Datum narození:04.09.1981

Místo narození:Houston, Texas, USA

Znamení:PannaŽivotopis:

Beyoncé Knowles začala svou hereckou kariéru v sedmi letech, když potkala LaTaviu Robersonovou na konkurzu prodětskouskupinu. Její sestřeniceKelly Rowlandse k nim brzy přidala. Nakonec bylo trio mladých zpěvaček doplněno o čtvrtou členku LeToyu Luckett a tak se pomalu formovala dívčí skupina Destiny's Child. Vedoucí Music World Management's Matthew Knowles, který je otcem Beyoncé a zákonný opatrovníkKellyse stal jejich manažerem.

Dívky prošly přes různé hudební styly a pěvecké směry, až se oficiálně v roce 1995 rozhodli prorazit jako Destiny's Child. Po několika vystoupeních v okolí Houstonu, se skupina objevila v populárním televizním pořadu pro hledání nových talentů "Star Search" (Hledání hvězd). Přestože nevyhrály
soutěž, podařilo se jim získat smlouvu s Columbia Records.

 

                       Katy Perry

                      

Katy Perry, vlastním jménem Katheryn Elizabeth Hudson, se narodila 25. 10. 1984 ve znamení štíra. Je americká zpěvačka, která si sama píše texty. Její hvězda vystoupala k nebi v roce 2008, kdy dobyla žebříčky světových hitparád svým songem I kissed a girl. Katy je známá svým netradičním humorem, osobitým stylem oblékání, které občas připomíná starší desetiletí.

Katy se narodila v Santa Barbaře v Kalifornii jako prostření dítě dvou pastorů. Vyrůstala na poslechu kostelních písní a zpívání v kostele. Roku 2003 úspěšně dokončila studium na Dos Pueblos High School a hned poté, ve věku 18-ti let, se odstěhovala do Los Angeles. Změnila si příjmení na Perry, protože jméno Katy Hudson se příliš podobalo herečce
Kate Hudson. Jméno Perry nosila její matka za svobodna.